Jak korzystać z wyciskarki?

Jeśli postanowiłeś wybrać wyciskarkę zamiast sokowirówki, a chcesz się zdrowo odżywiać to dokonałeś dobrego wyboru, ponieważ Twój sok będzie pełen witamin oraz podaruje Ci potężny zastrzyk energii.  Zastanawiałeś się jednak jak taki sok wyciskać i z jakich roślin? Wszystko zależy od rodzaju wyciskarki, jaki kupiłeś, a także, jakie warzywa czy owoce zamierzasz wyciskać. Te droższe i lepsze bez problemu poradzą sobie z sałatą czy ziołami. Te nieco niższej jakości mogą mieć z tym problem i kawałki liści prawdopodobnie przedostaną się do skoku.

Całe warzywa i owoce

Jeśli posiadasz wyciskarkę z dużym wlotem to możesz wrzucać do niej nawet całe owoce jak np. jabłka, pomarańcze itp. Jeśli jednak wlot jest mały to zwróć uwagę, aby pokroić wszystko na mniejsze kawałki. Jeśli chodzi o owoce z dużymi pestkami jak brzoskwinia czy mango, musisz pamiętać o usunięciu twardej pestki, aby nie zepsuć swojej wyciskarki. W przypadku marchewek czy innych szczególnie twardych produktów staraj się, aby wkładane ich części były nieduże. Dzięki temu maszyna dużo lepiej poradzi sobie z wyciśnięciem, a także nie zablokują się resztki pulpy w ślimaku.

Mycie wyciskarki

Mycie takiego urządzenia z pewnością kojarzy Ci się z rozkładaniem na części i żmudnym myciem każdej szczeliny szczoteczką. Jednak nie zawsze to tak wygląda, ponieważ w zależności od marki można umyć wyciskarkę szklanką wody. Jak to zrobić? Wlewamy do wlotu wodę aż do czasu, kiedy wypłynie zupełnie czysta bez resztek soku czy pulpy. Jednak takie mycie może być wykonywane tylko, jeśli zamierzasz wyciskać kolejny sok za chwilę. Kiedy kończysz pracę z wyciskarką, musisz ją niestety rozłożyć na części i umyć. Niektóre wyciskarki, pozwalają na mycie swoich elementów w zmywarce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *