Dobre i złe cechy wyciskarek pionowych

Ten rodzaj sokowirówek ma w przeciwieństwie do poziomych, sito oraz ślimak w pozycji pionowej. Dla jednych może to być zaleta, ale dla innych wada. Zobaczymy, więc dlaczego miałoby być zaletą: nie musimy korzystać z popychacza, ponieważ wszelkie owoce i warzywa same są popychane poprzez grawitację, są mniejsze, przez co nieco praktyczniejsze i nadają się do małej kuchni. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić swoje preferencje i zastanowić się nad tym, które rozwiązanie może okazać się lepsze dla naszych potrzeb. Jakby nie patrzeć, wydatek na wyciskarkę nie jest mały i na pewno nikt nie chciałby być zawiedziony.

Wady wyciskarki pionowej

Teraz nieco dla tych, którzy są ciekawi wad: posiadają dużą ilość części do mycia, co pochłania trochę czasu, nie posiadają dodatkowych funkcji jak np. końcówek do makaronu czy maszynki do mielenia mięsa. Przy warzywach liściastych nieco się grzeją i również nie są w stanie zapewnić takich efektów, jak w przypadku wyciskarek poziomych.

Sam zdecyduj, jaki rodzaj jest wygodniejszy, a tymczasem przygotuj owoce na sok i zacznij wyciskać!

Sok oczyszczający organizm

Będziemy w tym celu potrzebować 2 jabłka oraz 4 garście kiszonej kapusty. Pamiętaj jednak, aby nie pomylić z kapustą kwaszoną, a także zawsze wyciskaj te bez konserwantów jak dwutlenek siarki itp.

Jabłko kroimy w ćwiartki i wkładamy do wyciskarki. Następnie dokładamy kapustę. Mieszamy oba soki i pijemy od razu po wyciśnięciu.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *