Czy warto kupić wyciskarkę?

Zastanawiasz się nad kupnem wyciskarki i zastanawiasz się czy jest ona warta swojej ceny? Jeśli jesteś fanem zdrowego odżywiania lub dbasz o linię, albo też chcesz nakarmić swój organizm świeżą dawką witamin i energii to z pewnością powinieneś zainwestować w wyciskarkę. Może być ona bardzo pomocna dla osób, których dzieci bardzo nie lubią warzyw. Na Internecie znajdziesz bardzo dużo przepisów na soki, w których można przemycić warzywa. Najlepsza cecha takiego soku jest to, że Twoje pociechy nawet się nie domyślą, że właśnie zjadły jakieś warzywo, którego nie lubią. To może być doskonały sposób także dla Ciebie, jeśli również nie przepadasz za warzywami.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Trafiając do sklepu znajdziesz bardzo dużo modeli nie tylko wyciskarek, ale również sokowirówek. Zastanawiasz się, co odróżnia te dwa sprzęty oprócz ceny? Pierwszą kwestią jest właśnie wymieniona wcześniej cena. Sokowirówki są tańsze od wyciskarek. Jednak są one dużo niej wydajne, ponieważ działają na nieco innych zasadach. Chodzi o to, że posiadają one sita oraz noże, które kroją i przecierają owoce. Jednak podczas tego procesu, dochodzi do powstania temperatury, która niszczy cenne witaminy zawarte w wyciskanych roślinach, a sok jest napowietrzony. Jest jednak, znacznie rzadszy od tego pochodzącego z wyciskarki.

Czym różni się wyciskarka?

Wyciskarka może być pionowa, pozioma, jedno lub dwu ślimakowa. Każda jednak, do wyciskania używa ślimaka, który miażdży rośliny, następnie przeciera przez sito. Taki sok zachowuje wszystkie cenne składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *